Gwarancje dla młodzieży

Trzecie klasy Gimnazjum w Kozłowie uczestniczą w projekcie pt. ,, Gwarancje dla młodzieży”, który trwa od marca do czerwca bieżącego roku. Dzięki niemu młodzież naszego gimnazjum będzie mogła w bardziej świadomy sposób kierować swoim rozwojem zawodowym i zsynchronizować swoje zainteresowania z potrzebami rynku pracy.

W ramach tego projektu trzecioklasiści uczestniczą w warsztatach, które mają na celu nabycie przez ich uczestników, umiejętności samopoznania oraz planowania kariery zawodowej. Uczniowie klas trzecich mogli ponadto skorzystać z usług doradców zawodowych z Urzędu Pracy w Miechowie, którzy odwiedzili nasze gimnazjum 7-go maja i przedstawili nam obecną sytuację rynku pracy oraz instrumenty wsparcia oferowane przez lokalne instytucje pośrednictwa pracy. W przyszłości planowane są również: wizyta studyjna u przedsiębiorcy, dzięki której będziemy mogli zapoznać się z warunkami pracy w danym miejscu oraz spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, od których także będziemy mogli dowiedzieć się wiele, na temat wykonywanej przez nich pracy.

20-go marca wzięliśmy udział w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Krakowie. Było to dla nas ciekawe przeżycie, gdyż dzięki niemu mogliśmy zapoznać się z bogatą ofertą szkół średnich i wyższych, które mają swoje siedziby w województwie małopolskim. Przedstawiciele poszczególnych szkół promowali swoje placówki co niewątpliwie pomogło wielu osobom podjąć ostateczną decyzję co do wyboru szkoły. Wiążąc przyjemne z pożytecznym, korzystaliśmy z usług doradców zawodowych oraz młodych specjalistów z przeróżnych dziedzin. Mogliśmy degustować wyroby kulinarne młodych gastronomów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie dzięki młodym fotografom oraz zostać pięknie uczesanym przez młodych fryzjerów.

Wszystko to sprawiło iż obserwując pracę wielu ludzi mogliśmy nie tylko świetnie się bawić, lecz wybrać swoją drogę życiową , która, mamy nadzieję, doprowadzi nas do spełnienia zawodowego i do podniesienia naszych kwalifikacji. Podsumowując, projekty takie jak

,,Gwarancje dla młodzieży” są bardzo pomocne i potrzebne młodym ludziom dlatego gorąco zachęcam do brania w nich czynnego udziału.

Uczestniczka projektu ,, Gwarancje dla młodzieży ''

Karolina Skóra z kl. III b

targi 

 

Kontakt

Gminny Zespół Szkół w Kozłowie

Kozłów 303

32-241 Kozłów

woj. małopolskie 

tel.  (41) 2308408

tel. do gim. (41) 3841310

mailgim

,,Ożywić pola"

Program aktywnej edukacji ekologicznej

ROK BAŻANTA

1. O programie

2. Wydarzenia

3. Konkursy

4. Zakładanie remiz

5. Działania proekologiczne

6. Natura 2000

7. Działania dodatkowe

 

ROK GĘGAWY

1. O programie 

2. Wydarzenia

3. Remizy śródpolne

4. Działania w remizach

5. Akcje w terenie

6. Konkursy

7. Segregacje odpadów

8. Program Natura 2000

9. Działania dodatkowe

Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

wykpodrZapraszamy do zapoznania się się z aktualnymi wykazami podręczników      dla poszczególnych klas      w naszym gimnazjum.

 wykaz podręczników

economylog

 Projekt "Me&Economy" 

realizowany w ramach

unijnego programu

""Młodzież w Działaniu".

 

bibliotreklam1

Kto czyta -żyje wielokrotnie.

 Kto zaś z książkami obcować nie chce - na jeden żywot jest skazany

  J.  Czechowic   Zapraszamy do biblioteki