Uczymy się przedsiębiorczości

 

Pierwszy warsztat ekonomiczny w ramach projektu "Me&Economy" odbył się 26 października. Uczniowie naszego gimnazjum dowiedzieli się czym jest pieniądz oraz jaka jest jego historia. A była ona długa i w pewnym jej momencie za wszystko płacono nawet muszelkami ślimaków.

 

 

Uczestnicy poznali także wówczas grę planszową o nazwie "Kolejka". To gra polegająca na ustawianiu pionków w kolejce do sklepu, z którego zabieramy potrzebne nam towary. Jej akcja toczy się jednak w czasach PRL-u, gdy dostawy do sklepów były mocno ograniczone, a kolejki długie i trzeba było w nich stać naprawdę długo.

 

Edukację ekonomiczną należy rozpocząć jak najwcześniej. Gruntowna wiedza od podstaw może zadecydować o powodzeniu w życiu zawodowym, a z pewnością przyczyni się do unikania błędów finansowych – przekonuje Agnieszka Heinricht, koordynatorka całego projektu, która także poprowadziła pierwsze zajęcia.

 

Celem tych spotkań jest zwiększenie naszej świadomości na temat zarządzania finansami w kontekście zarządzania własnym i domowym budżetem. Dlatego warsztaty te nie są jedynie nudnymi wykładami. Są próbą nauki poprzez zabawę. Każdy kolejny warsztat łączy się bowiem z poznaniem nowej gry planszowej, uczącej ekonomicznego myślenia.

 

W projekcie uczestniczą także uczniowie Gimnazjum w Miechowie. W każdej z obu szkół przewidziane są cztery pięciogodzinne warsztaty, których kolejne tytuły brzmią: "edukacja ekonomiczna - wiedza dla każdego", "zarządzanie własnym budżetem", "oszczędzanie czy inwestowanie?" oraz "pieniądze szczęścia nie dają, ale... dlaczego warto być przedsiębiorczym?".

 

Projekt "Me&Economy" potrwa aż rok i jest realizowany w ramach unijnego programu "Młodzież w Działaniu". Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum", które współprowadzi Centrum Aktywności Lokalnej w Miechowie.


w1a

 

 

w1b

 

w1c

 

w1d

 

w1e

 

w1f

 

w1g

 

w1h

 

w1i

 

w1j

 


w2a

 

w2b

 

 

w2c

 

w2d

 

w2e

 

w2f

 

w2g

 

w2h

 


w3a

 

 

w3b

 

w3c

 

w3d

 

w3e

 

w3f

 

w3g

 


w4a

 

 

w4b

 

w4c

 

,,Ożywić pola"

Program aktywnej edukacji ekologicznej

ROK BAŻANTA

1. O programie

2. Wydarzenia

3. Konkursy

4. Zakładanie remiz

5. Działania proekologiczne

6. Natura 2000

7. Działania dodatkowe

 

ROK GĘGAWY

1. O programie 

2. Wydarzenia

3. Remizy śródpolne

4. Działania w remizach

5. Akcje w terenie

6. Konkursy

7. Segregacje odpadów

8. Program Natura 2000

9. Działania dodatkowe

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

wykpodrZapraszamy do zapoznania się się z aktualnymi wykazami podręczników      dla poszczególnych klas      w naszym gimnazjum.

 wykaz podręczników

economylog

 Projekt "Me&Economy" 

realizowany w ramach

unijnego programu

""Młodzież w Działaniu".

 

bibliotreklam1

Kto czyta -żyje wielokrotnie.

 Kto zaś z książkami obcować nie chce - na jeden żywot jest skazany

  J.  Czechowic   Zapraszamy do biblioteki