Uczymy się przedsiębiorczości

 

Pierwszy warsztat ekonomiczny w ramach projektu "Me&Economy" odbył się 26 października. Uczniowie naszego gimnazjum dowiedzieli się czym jest pieniądz oraz jaka jest jego historia. A była ona długa i w pewnym jej momencie za wszystko płacono nawet muszelkami ślimaków.

 

 

Uczestnicy poznali także wówczas grę planszową o nazwie "Kolejka". To gra polegająca na ustawianiu pionków w kolejce do sklepu, z którego zabieramy potrzebne nam towary. Jej akcja toczy się jednak w czasach PRL-u, gdy dostawy do sklepów były mocno ograniczone, a kolejki długie i trzeba było w nich stać naprawdę długo.

 

Edukację ekonomiczną należy rozpocząć jak najwcześniej. Gruntowna wiedza od podstaw może zadecydować o powodzeniu w życiu zawodowym, a z pewnością przyczyni się do unikania błędów finansowych – przekonuje Agnieszka Heinricht, koordynatorka całego projektu, która także poprowadziła pierwsze zajęcia.

 

Celem tych spotkań jest zwiększenie naszej świadomości na temat zarządzania finansami w kontekście zarządzania własnym i domowym budżetem. Dlatego warsztaty te nie są jedynie nudnymi wykładami. Są próbą nauki poprzez zabawę. Każdy kolejny warsztat łączy się bowiem z poznaniem nowej gry planszowej, uczącej ekonomicznego myślenia.

 

W projekcie uczestniczą także uczniowie Gimnazjum w Miechowie. W każdej z obu szkół przewidziane są cztery pięciogodzinne warsztaty, których kolejne tytuły brzmią: "edukacja ekonomiczna - wiedza dla każdego", "zarządzanie własnym budżetem", "oszczędzanie czy inwestowanie?" oraz "pieniądze szczęścia nie dają, ale... dlaczego warto być przedsiębiorczym?".

 

Projekt "Me&Economy" potrwa aż rok i jest realizowany w ramach unijnego programu "Młodzież w Działaniu". Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum", które współprowadzi Centrum Aktywności Lokalnej w Miechowie.

 

,,Ożywić pola"

Program aktywnej edukacji ekologicznej

ROK BAŻANTA

1. O programie

2. Wydarzenia

3. Konkursy

4. Zakładanie remiz

5. Działania proekologiczne

6. Natura 2000

7. Działania dodatkowe

 

ROK GĘGAWY

1. O programie 

2. Wydarzenia

3. Remizy śródpolne

4. Działania w remizach

5. Akcje w terenie

6. Konkursy

7. Segregacje odpadów

8. Program Natura 2000

9. Działania dodatkowe

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

wykpodrZapraszamy do zapoznania się się z aktualnymi wykazami podręczników      dla poszczególnych klas      w naszym gimnazjum.

 wykaz podręczników

economylog

 Projekt "Me&Economy" 

realizowany w ramach

unijnego programu

""Młodzież w Działaniu".

 

bibliotreklam1

Kto czyta -żyje wielokrotnie.

 Kto zaś z książkami obcować nie chce - na jeden żywot jest skazany

  J.  Czechowic   Zapraszamy do biblioteki