W dniu 20--01-2014r nasza szkoła otrzymała poniższą wiadomość:

Szanowni Państwo,

w imieniu Stowarzyszenia MANKO serdecznie dziękuję za udział w kampanii ,,Palenie jest słabe". Bardzo nas cieszy, że inicjatywa ta zyskała tak ogromne wsparcie ze strony Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów. To właśnie w wieku gimnazjalnym nasilona jest inicjacja tytoniowa. Dlatego tak ważne jest, aby młodzi ludzie od najmłodszych lat byli edukowani w tym zakresie i poznawali zagrożenia wiążące się z paleniem. Przystępując do naszej kampanii wykazaliście Państwo zainteresowanie problemem, zaangażowanie i pomysłowość.

Dziękujemy za aktywną postawę Dyrekcji oraz Nauczycieli, którzy poświęcili swój czas, aby wesprzeć uczniów w reprezentowaniu szkoły.

z poważaniem

Dominika Kozłowska

Koordynator kampanii "Palenie jest słabe"

DLACZEGO PALENIE JEST SŁABE?

Gimnazjum w Kozłowie bierze udział w kampanii społecznej "Palenie jest słabe", której celem jest edukacja młodzieży gimnazjalnej

w zakresie problematyki uzależnienia od tytoniu. Realzacji tego projektu podjęło się Stowarzyszenie MANKO.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia w ramach programu edukacyjno- profilaktycznego.

Patronat honorowy objęło MEN oraz Kuratoria Oświaty w Krakowie, Kielcach, Katowicach, Rzeszowie i Lublinie.