Spotkanie z myśliwym w ramach akcji "Ożywić Pola"

19 października 2015 roku nasi uczniowie mieli możliwość  spotkać się z panem Stanisławem Urbanikiem - wieloletnim myśliwym Koła Łowieckiego "Leśnik" w Krakowie. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach programu Ożywić pola "RokBażanta". Pan Urbanik przybliżył uczniom wiadomości, o tym, jakie gatunki zwierząt można zobaczyć w polskich lasach, jak wyglądają tezwierzęta, czym się żywią i jak należy zachować się podczas spotkania z nimi. Pan myśliwy opowiadał również, w jaki sposób można pomagać zwierzynie w czasie zimy, zachęcał do zbierania jesienią pokarmu dla zwierząt leśnych oraz wskazał uczniom problemy z jakimi spotykają się myśliwi w czasie swojej pracy. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli niektóre trofea i akcesoria myśliwskie. Myśliwy w trakcie swoich opowieści posługiwał się gwarą myśliwską, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali gościowi wiele interesujących pytań, a często wręcz dociekliwych. Spotkanie to pozwoliło gimnazjalistom zdobyć szereg istotnych informacji na temat przyrody i łowiectwa.