Międzynarodowy Dzień Ziemi

W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klasy I b i III a przygotowali inscenizację "Sąd nad człowiekiem". Gimnazjaliści w trakcie wystąpienia zwrócili uwagę na to, w jaki sposób człowiek niszczy środowisko naturalne oraz jakie są tego skutki. Przedstawienie zostało wzbogacone prezentacją multimedialną nt. kwaśnych deszczy, dziury ozonowej, efektu cieplarnianego oraz smogu.

Uczniowie również przygotowali konkurs ekologiczny, który polegał na wykonaniu najciekawszego stroju ekologicznego z surowców wtórnych. Jury konkursowe w trakcie pokazu oceniało pomysłowość wykonania, funkcjonalność stroju oraz sposób jego prezentacji. Po długich i burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców - klasa III b i III a, które otrzymały tytuł Super Klasy za przygotowanie najciekawszego stroju ekologicznego oraz słodki upominek. Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Na czym polega segregacja odpadów?" w dwóch kategoriach (plakat i model). Najciekawszy plakat wykonała Katarzyna Misiek (II a) oraz Natalia Skóra (II a), natomiast najciekawszy model wykonał uczeń klasy I a - Szymon Madejski. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Na całością czuwała p. Małgorzata Mazela i p. Agnieszka Kalemba.