Doradztwo zawodowe

W dniu 27.04.2016 r. uczniowie klas III z Gimnazjum w Kozłowie uczestniczyły w spotkaniu z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Miechowie. Warsztaty odbyły się w nowej multimedialnej Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie.

Podczas warsztatów młodzież miała okazję porozmawiać na temat planów edukacyjno-zawodowych. Doradca zwrócił uwagę na kryteria wyboru zawodu, znaczenie zainteresowań i predyspozycji w wyborze zawodu, a także na prognozy rynku pracy.

Młodzież usystematyzowała informacje o swoich predyspozycjach analizując wyniki testu. Magdalena Pilawska – doradca zawodowy z miechowskiego MCK, przedstawiła również ofertę pozostałych jednostek OHP oraz zaprosiła młodzież na Targi Edukacji i Pracy w Miechowie, które odbędą się 24.05.2016 r.

Zajęcia miały charakter warsztatowy, odbyły się przy wykorzystaniu multimedialnych zasobów biblioteki. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Panią Wiolettą Pankowską- pedagogiem szkolnym oraz dzięki uprzejmości Pani Bożeny Tabor - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kozłowie

Tekst - Magdalena Pilawska

Zdjęcia - Magdalena Pilawska, Wioletta Pankowska

Fot.1. Magdalena Pilawska – doradca zawodowy podczas prezentacji oferty MCK w Miechowie.

Fot.2. Młodzież z Gimnazjum w Kozłowie wykonuje test predyspozycji.