Z wizytą na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

            15 marca 2016 roku gimnazjaliści z Kozłowa wkroczyli w mury Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Byli gośćmi Instytutu Historii i Archiwistyki. Podziwiali zabytkowe eksponaty  zgromadzone w instytutowej bibliotece (m.in. książkę z 1691 roku, świadectwo dojrzałości z tajnego nauczania z 1941 roku oraz kartki żywnościowe z sierpnia 1944).  Wysłuchali wykładu dr Doroty Żurek na temat przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I i ludność państwa polskiego. Dobrze, ze wykład trwał tylko 45 minut, a nie półtorej godziny! Jeszcze nie wszyscy nadają się na żaków.
Gimnazjaliści podziwiali rycerskie potyczki studentów z historycznych  grup rekonstrukcyjnych, a nawet jeden z trzecioklasistów stanął oko w oko z rycerzem i ... walczył zaciekle aż do zwycięstwa.
Potem 50 uczestników wyjazdu rozproszyło się po auli, aby podziwiać to, co przygotowali studenci poszczególnych instytutów w ramach Dnia Otwartego UP. Chłopcy z klasy 1a grali w gry matematyczne,  kilku drugoklasistów weszło do "Labiryntu Filozoficznego", a pozostali śledzili parę studentów przebraną w mundury niemieckie. Wszystkie atrakcje i ciekawostki trudno wyliczyć, bo było ich wiele.
Po posiłku uczniowie naszej szkoły zwiedzili wystawę "Szuflada Szymborskiej" prezentowaną w Muzeum Narodowym.

 

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

wykpodrZapraszamy do zapoznania się się z aktualnymi wykazami podręczników      dla poszczególnych klas      w naszym gimnazjum.

 wykaz podręczników

economylog

 Projekt "Me&Economy" 

realizowany w ramach

unijnego programu

""Młodzież w Działaniu".

 

bibliotreklam1

Kto czyta -żyje wielokrotnie.

 Kto zaś z książkami obcować nie chce - na jeden żywot jest skazany

  J.  Czechowic   Zapraszamy do biblioteki